user4

Ogrody zimowe

Konstrukcje

Ogród zimowy składa się z konstrukcji aluminiowej dachu, charakteryzującej się wysoką jakością, trwałością i estetyką. Dopełnienie stanowią pionowe drzwi i szklenia, montowane między słupami, dobrane w dowolnym systemie, zarówno z PVC jak i aluminium. W ofercie dostępnych jest 18 podstawowych typów konstrukcji ogrodów zimowych, w szerokiej gamie kolorów RAL lub okleinach drewnopodobnych.

 

 

 

Ze względu na zastosowanie w ścianach pionowych elementów witryn w systemach MB, bezpieczeństwo konstrukcji ogrodu uzależnione jest od wyposażenia ścian pionowych, które możemy podwyższyć stosując:

    W oknach antywłamaniowych okuć WK1 i WK2, wyposażonych w  antywyważeniowe zaczepy Safety Plus współpracujące ze  specjalnymi czopami i.S (intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie), które trwale i mocno trzymają skrzydło, a przy tym zapewniają lekką i precyzyjną pracę okucia.
    W drzwiach  zamków z ryglowaniem wielopunktowym serii GU Secury Automatic i wkładek klasy IV
    Wypełnienie szybą klasy nie niższą niż P4
    Zastosowanie listew przyszybowych serii PRESTIGE
    Zastosowanie specjalnych wkrętów zabezpieczających listwy dociskowe, poprawiających bezpieczeństwo, a także wydłużających bezawaryjne użytkowanie stolarki aluminiowej

 

 

Nowoczesna oranżeria pełni rolę nie tylko całorocznego ogrodu, ale także pomieszczenia, które gromadzi ciepło dla całego domu i w ten sposób przyczynia się do obniżenia zużycia energii przez budynek. W energooszczędnej oranżerii szyby i wypełnienia muszą zapewniać - zarówno latem, jak i zimą - należytą termoizolacyjność, sprzyjać utrzymaniu odpowiedniej temperatury przez cały rok, nie dopuszczając do nadmiernego ogrzania się jego wnętrza latem i wyziębienia zimą.

System VERANDA służy do wykonywania dachów izolowanych termicznie o współczynniku Uw dla połaci już od 1,6 W/(m²K). W zestawieniu z witrynami pionowymi w systemach MB lub PVC jesteśmy w stanie projektować oranżerie o wysokiej izolacyjności termicznej.

 

 

 

Zastosowanie dodatkowych elementów wyposażenia w ogrodach zapewni im niepowtarzalny wygląd. Elementy konstrukcyjne stanowią jednocześnie system odwodnienia dachu. Rynny i rury spustowe zamaskowane są przy pomocy dodatkowych profili.
Części pionowe konstrukcji mogą wykorzystywać wszystkie dodatki dostępne w podstawowej ofercie witryn ALU i PVC.

 

 

 

 

System VERANDA służy do wykonywania wymagających izolacji akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, na co wpływa:

    Trójkomorowa budowa profili,
    Odpowiednio dobrana kompozycja uszczelek zewnętrznych i wewnętrznych
    Wypełnienie szkłem o podwyższonych parametrach izolacji akustycznej (nawet do 51dB)

 

 

 

    Odpowiednio dobrane profile konstrukcji zapewniają wytrzymałość ogrodu na siły spowodowane parciem i ssaniem wiatru.
    Specjalny kaskadowy sposób odprowadzenia wody opadowej gwarantuje szczelność dachu oraz wszystkich połączeń w węzłach konstrukcji. Woda z połaci dachowej odprowadzona jest do rynny, a z niej z kolei rurą spustową przy słupie do kanalizacji deszczowej.
    Minimalna ilość akcesoriów i uszczelnień klejonych powoduje pełne ograniczenie powstawanie błędów podczas montażu dachu, a w konsekwencji zwiększa niezawodność rozwiązania.

Rolety

WYSOKA JAKOŚĆ!

 

Rolety zapewniają optymalną ochronę przeciwsłoneczną oraz redukcję hałasu.

Czytaj więcej...

Drzwi

Jakość i funkcjonalność!

 

Drzwi strzegą ogniska domowego i stanowią wizytówkę każdego domu.

Czytaj więcej...